Blog

 • Częsty problem – twarda woda w domu

  Kuchnia i łazienka są narażone na zniszczenia, jeśli woda w domu jest twarda. W krótkim czasie nowe krany, sanitariaty, instalacje, armatura i sprzęty AGD pokryją się osadami, które nie tylko są trudne do usunięcia, ale też skracają żywotność sprzętów domowych mających kontakt z wodą.

 • Jak skutecznie walczyć z twardą wodą?

  Twarda woda występuje w prawie całej Polsce. Tylko nieliczne tereny, głównie na południu, mogą cieszyć się naturalnie miękką wodą. Wapń i magnez w twardej wodzie użytkowej to źródło wielu zniszczeń w domu. Widać je gołym okiem głównie w kuchni i łazience, ale niektóre problemy ujawniają się dopiero po czasie, gdy jest już za późno na uniknięcie kosztownych napraw oraz remontów. Jak poradzić sobie w sytuacji, gdy żyjemy na terenie z twardą wodą?

 • Sprawdź, czy masz twardą wodę

  Twarda woda brudzi sanitariaty i armaturę. Niszczy Twoje włosy i skórę. Mnoży zanieczyszczenia w kuchni i łazience. Zużywa przedwcześnie ubrania. Podwyższa koszty ogrzewania.  Dewastuje sprzęt AGD. Musisz się jej jak najszybciej pozbyć.

 • Twarda woda w łazience

  Walka o czystą łazienkę. Godziny spędzone na doprowadzeniu armatury do stanu używalności. Szorowanie baterii łazienkowych i kabiny prysznicowej z uporczywych, jasnych zacieków. Tak jest w większości polskich domów. To są tzw. plamy wodne i osady, które powstają po wyparowaniu twardej wody, zawierającej m.in. wapń.

 • Jak działa zmiękczacz wody?

  Twarda woda powstaje, gdy naturalnie miękka woda deszczowa dociera do gleby. Tam pobiera związki nieorganiczne rozpuszczające się w wodzie – wapń i magnez. W takiej wzbogaconej formie woda wędruje do zbiorników, a na końcu do Twojego kranu.

 • 5 najczęstszych problemów powodowanych przez twardą wodę

  Twarda woda powoduje wiele problemów widocznych gołym okiem ale i takich, które są poza zasięgiem Twojego wzroku. Prześledźmy 5 najczęstszych problemów, gdzie winowajcą są jony wapnia i magnezu w twardej wodzie.

 • W jaki sposób oszczędza się na miękkiej wodzie?

  Miękka woda przysparza właścicielom domów i mieszkań dużo oszczędności. Z czego to wynika? Przecież zużycie wody nie zmniejsza się, gdy się ja zmiękcza… Na pierwszy rzut oka nie, ale po głębszym przyjrzeniu się, zauważysz sporo korzyści finansowych (i nie tylko) ze zmiękczania wody.