Blog

 • Czym kierować się podczas wyboru baterii łazienkowych?

  Bateria łazienkowa to obowiązkowy element każdej łazienki. Jak spośród szerokiej oferty producentów wybrać taką, która nie tylko będzie piękna, ale i wytrzymała? O tym, na jakie parametry zwrócić uwagę podczas zakupu baterii łazienkowej, dowiecie się z tekstu i załączonego filmiku.

 • Jak dbać o łazienkę?

  Łazienka może być Twoją dumą, może też stać się Twoim koszmarem. Zwłaszcza, gdy wiecznie ją czyścisz, a ona i tak pokryta jest osadami z kamienia, jasnymi plamami na kabinie, a wokół wylewki gromadzi się po prostu brud. Co zrobić, żeby łazienka zawsze lśniła, a nie przyprawiała o ból głowy? 

 • Jak uzdatniać wodę?

  Urządzenie do zmiękczania wody musi dobrać specjalista. Najpierw jednak na pewno zada Ci kilka podstawowych pytań, które są niezbędne do właściwego doboru produktu. Możesz spodziewać się pytań, które określą jakość i ilość używanej przez Ciebie wody, z podziałem na wodę wodociągową i studzienną:

   

 • 5 sposobów na oszczędzanie wody

  Za 2 miesiące Światowy Dzień Wody. To dobry czas, żeby pomyśleć o oszczędzaniu wody w domu. Przeczytaj i podziel się poniższymi wskazówkami z jak największą liczbą osób, żeby zadbać o oszczędność wody na co dzień!

 • Jaki zmiękczacz wody wybrać?

  Wybór zmiękczacza wody nie jest oczywisty. Nie ma możliwości, aby z góry dokładnie przypisać dane urządzenie do konkretnego przypadku. Stosuje się ogólne zasady doboru, które mogą dać podstawowy obraz tego, jakie urządzenie nada się np. do usunięcia twardości z wody średniotwardej w dużym domu. 

 • Częsty problem – twarda woda w domu

  Kuchnia i łazienka są narażone na zniszczenia, jeśli woda w domu jest twarda. W krótkim czasie nowe krany, sanitariaty, instalacje, armatura i sprzęty AGD pokryją się osadami, które nie tylko są trudne do usunięcia, ale też skracają żywotność sprzętów domowych mających kontakt z wodą.

 • Jak skutecznie walczyć z twardą wodą?

  Twarda woda występuje w prawie całej Polsce. Tylko nieliczne tereny, głównie na południu, mogą cieszyć się naturalnie miękką wodą. Wapń i magnez w twardej wodzie użytkowej to źródło wielu zniszczeń w domu. Widać je gołym okiem głównie w kuchni i łazience, ale niektóre problemy ujawniają się dopiero po czasie, gdy jest już za późno na uniknięcie kosztownych napraw oraz remontów. Jak poradzić sobie w sytuacji, gdy żyjemy na terenie z twardą wodą?

 • Sprawdź, czy masz twardą wodę

  Twarda woda brudzi sanitariaty i armaturę. Niszczy Twoje włosy i skórę. Mnoży zanieczyszczenia w kuchni i łazience. Zużywa przedwcześnie ubrania. Podwyższa koszty ogrzewania.  Dewastuje sprzęt AGD. Musisz się jej jak najszybciej pozbyć.

 • Zużywaj mniej wody w domu

  Sposobów na oszczędzanie wody w domu jest mnóstwo. Oto porcja informacji, które pomogą całej Twojej rodzinie w znacznym zmniejszeniu zużycia wody w domu.

 • Twarda woda w łazience

  Walka o czystą łazienkę. Godziny spędzone na doprowadzeniu armatury do stanu używalności. Szorowanie baterii łazienkowych i kabiny prysznicowej z uporczywych, jasnych zacieków. Tak jest w większości polskich domów. To są tzw. plamy wodne i osady, które powstają po wyparowaniu twardej wody, zawierającej m.in. wapń.

 • Jak działa zmiękczacz wody?

  Twarda woda powstaje, gdy naturalnie miękka woda deszczowa dociera do gleby. Tam pobiera związki nieorganiczne rozpuszczające się w wodzie – wapń i magnez. W takiej wzbogaconej formie woda wędruje do zbiorników, a na końcu do Twojego kranu.

 • 5 najczęstszych problemów powodowanych przez twardą wodę

  Twarda woda powoduje wiele problemów widocznych gołym okiem ale i takich, które są poza zasięgiem Twojego wzroku. Prześledźmy 5 najczęstszych problemów, gdzie winowajcą są jony wapnia i magnezu w twardej wodzie.

 • W jaki sposób oszczędza się na miękkiej wodzie?

  Miękka woda przysparza właścicielom domów i mieszkań dużo oszczędności. Z czego to wynika? Przecież zużycie wody nie zmniejsza się, gdy się ja zmiękcza… Na pierwszy rzut oka nie, ale po głębszym przyjrzeniu się, zauważysz sporo korzyści finansowych (i nie tylko) ze zmiękczania wody.