Powrót

5 sposobów na oszczędzanie wody

Za 2 miesiące Światowy Dzień Wody. To dobry czas, żeby pomyśleć o oszczędzaniu wody w domu. Przeczytaj i podziel się poniższymi wskazówkami z jak największą liczbą osób, żeby zadbać o oszczędność wody na co dzień! Coraz więcej terenów na świecie walczy z okresowymi suszami, a oszczędzanie wody jest ważniejsze niż kiedykolwiek. Nawet jeśli nie żyjesz w regionie dotkniętym suszą, ograniczenie zużycia wody oznacza także niższe rachunki za media i pomaga zachować pieniądze w portfelu.

Niezależnie od tego, czy jesteś gotowy, aby ograniczyć swoje prysznice, czy zastąpić trawnik roślinami wodnymi, istnieje wiele sposobów na oszczędzanie wody w domu. Nie martw się, jeśli nie możesz zrobić wszystkiego, co znajdziesz na tej liście. Po prostu wybierz kilka rzeczy na początek i zrób tyle, ile możesz. Nawet kilka drobnych zmian może każdego roku przynieść oszczędności w postaci setek litrów wody! Oto kilka pierwszych wskazówek, które pomogą Ci oszczędzać wodę ...

1. Miska pod prysznicem. Zamiast pozwolić, aby woda spłynęła po prostu do odpływu, postaw miskę lub wiadro pod kranem, podczas gdy czekasz, aż woda się nagrzeje. Możesz użyć tej wody do spłukania toalety lub podlewania roślin.

bathroom 1597027 1280

2. Zakręć kran podczas mycia zębów. Woda wypływa z przeciętnego kranu z prędkością ok. 9 litrów na minutę. Nie pozwól, aby cała woda spłynęła do ścieku podczas mycia! Wyłącz kran po zmoczeniu szczoteczki i pozostaw kran zamknięty do czasu płukania.

3. Zamknij kran podczas mycia rąk. Czy potrzebujesz lecącej wody podczas szorowania rąk? Zaoszczędź kilka litrów wody i zamknij kran po tym, jak zmoczysz ręce, dopóki nie będziesz musiał ich spłukać.

sink 400276 1280

4. Toaleta jest urządzeniem, które zużywa najwięcej wody w domu. Czy za każdym razem musisz ją spłukiwać? Staraj się nie traktować jej jak kosza na śmieci i np. nie spłukuj w niej wacików kosmetycznych.

5. Napraw wszystkie nieszczelności. Niezależnie od tego, czy samodzielnie majsterkujesz, czy zatrudniasz hydraulika, naprawianie nieszczelnych kranów może oznaczać duże oszczędności wody.

tool 2663036 1280