Powrót

Woda ze studni

Masz własny dom, własne ogrzewanie i własną studnię. Cieszy Cię ta niezależność, ale… Czy na pewno woda w Twoim kranie jest zdatna do picia? Czy może niepokoi Cię jej KOLOR i PRZYKRY ZAPACH? Zastanawiasz się, czy spełnia ona NORMY i jest PRZYJAZNA dla Ciebie oraz urządzeń zamontowanych w Twoim domu?

BARWA wody, a także jej PRZYKRY SMAK i ZAPACH są najczęściej spowodowane obecnością żelaza. Równie często obecny jest w niej mangan. Ten ciężki pierwiastek powoduje tworzenie się twardych, trudnych do usunięcia osadów. W wodzie z dużą ilością żelaza rozwijają się bakterie żelaziste, które psują smak i kolor wody, a także mogą powodować zatykanie się instalacji. 

To, czy woda jest PRZYJAZNA dla Ciebie i urządzeń w Twoim domu, w dużej mierze zależy od stopnia jej twardości.Twarda woda nie służy ani skórze (może wywoływać podrażnienia i wysuszać) ani urządzeniom grzewczym, AGD oraz sanitariatom.  Osadzający się w kotłach, rurach, czajnikach, pralkach i zmywarkach kamień powoduje mniejszą skuteczność ich działania i przyspiesza proces zużycia. 

Z miękką wodą w kranie kąpiel jest przyjemniejsza, skóra zdrowsza, ogrzewanie tańsze i efektywniejsze, gotowane potrawy smaczniejsze, a pranie pozwala zaoszczędzić nawet 60% wydatków na detergenty. 

Jeśli Twoja woda ma rdzawy kolor to prawdopodobnie zawiera nadmiar żelaza, którego możesz pozbyć się instalując w domu CosmoWATER Plus. Jest to filtr multifunkcyjny, który dodatkowo usuwa z wody twardość oraz nadmierne ilości manganu, amoniaku i substancji organicznych.

Jeśli masz mętną wodę, zamontuj CosmoWATER Carbon.

Zamontuj: